Главная » 2017 » Ноябрь » 30 » Житомирський центр крові на межі виживання
15:34
Житомирський центр крові на межі виживання

Житомирщина невдовзі може опинитися без донорських компонентів крові. Чому? Бо головний банк - Житомирський обласний центр крові, знаходиться в жахливому стані.

Кому потрібна донорська кров?

Жертвам ДТП, породіллям, людям з хворобами крові, анемікам, онкохворим. Якщо не буде достатньої кількості консервантів, систем для переливання, антикоагулянтів, систем для підрахунку компонентів цільної крові, а також установок для виготовлення тромбоконцентрату, то навіть велика база донорів не вирішить проблему - біологічний матеріал не можна буде застосувати і зберігати. На дворі вік нанотехнологій, а тут більшість аналізів ще досі роблять вручну за допомогою мікроскопа та ока лаборанта. Довго і ризик помилки високий. Ні про які експрес-методи не йдеться, вся апаратура ще радянського зразка.

«По лабораторній діагностиці, найчастіше, використовуються ручні методи. Групи крові, резус належність, рідкісні антигени крові, які є у всіх людей, ми визначаємо, практично, також вручну. Відповідно, ризик помилки дуже високий», - головний лікар КУ «Житомирський обласний центр крові» Анатолій Чугрієв

Лабораторія імунологічних досліджень - та, що вкрай потребує сучасного обладнання. Аналізи на антитіла ще досі робляться вручну.

«Якщо допуститься помилка, то у людини можуть бути ускладнення після гемотрансфузій (переливання крові, - ред.), такі як гемоліз еритроцитів чи різні реакції. Іноді це може призвести навіть до летальних випадків», - Світлана Замліла, завідувач імунологічної лабораторії

Навіть якщо обладнання є (наприклад - прилад для отримання тромбоконцентрату), то нема розхідників для нього, а отже він стоятиме без діла.

«На цьому апараті ми можемо виготовляти тільки тромбоцити. Вони ж, у першу чергу, необхідні для онкогемотологічних хворих. Для забору ж цього компоненту потрібні одноразові витратні матеріали, середня вартість якого в межах 7 тис грн. Це від одного донора буде заготовлено 2 дози тромбоцитів», - Алла Котюк, завідувач відділу заготівлі крові

Колись центрифуг для розділення компонентів крові було 5. На сьогодні ж, лишилося 2, й тим вже десяток років і отримати за їх допомогою можливо лише еритроцити та плазму Якість обладнання вже впливає на якість донорської корові. Пацієнти онколікарні дуже часто з кров’ю заражаються на гепатит С. Для них це майже рівнозначно смертельному вироку.

«Головним, і в той же час страшним фактом є те, що бувають випадки заражаються наших пацієнтів гепатитом. Так дитина чи дорослий, лікується від страшної онкологічної хвороби і отримує кров з єдиного обласного центру крові. І у 85% діток, а я це говорю як волонтер з 7-ми літнім стажем, починають хворіти гепатитом», - голова БФ «Разом до життя» Людмила Свобода.

Чи є вихід?

Є можливість змінити ситуацію, запровадивши модель державно-приватного партнерства. Потрібно сказати, що подібна модель мала запрацювати на Житомирщині ще 2 роки тому. Про це розповідає Руслан Годований, який у 2015 році був заступником голови обласної ради.

«Коли почали пошук варіантів вирішення проблем нашого центру крові, ми дізналися, що у Сумській області є гарний приклад подібного закладу. Цей центр був приватно-державної власності, відтак отримував інвестиції для своєї діяльності. Ми також захотіли запровадити подібну модель й на Житомирщині. На той час обговорювались інвестиції у наш центр крові у розмірі близько 40 млн грн. За ці кошти була можливість повністю осучаснити його. Звичайно, що підприємство яке хотіло співпрацювати з Житомирською обласною радою, мало певні вимоги. Так, нам потрібні були певні компоненти крові, їм – плазма, аби виробляти ліки», - розповідає Руслан Годований, член виконавчого комітету Житомирської міської ради
Джерело: zhytomyr-online.com
Просмотров: 78 | Добавил: Johan8888 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: